Ervaring in profitsector nauwelijks bepalend voor succes zorgmanager
Ervaring in de profit sector is nauwelijks bepalend voor het succes van de zorgmanager. Dat is één van de opvallende resultaten van het onafhankelijk onderzoek uitgevoerd in 2009 door Blauw Research in opdracht van FunktieMediair. Meer dan 250 bestuurders en 1000 leidinggevenden werkten aan dit onderzoek mee, van binnen en buiten de zorg.
Achtergrond
De zorg is een van de weinige groeimarkten de komende jaren, bij een fors krimpende Nederlandse economie. Marktwerking in combinatie met een tekort aan personeel en financiële middelen vraagt om verzakelijking van de zorg. De keuze voor nieuwe bestuurders en leidinggevenden met een ander profiel ligt voor de hand. De vraag naar profit-ervaring en mensen van buiten de zorg neemt toe.
- Waarom kiezen bestuurders en leidinggevenden voor de zorg?
- Wat is het imago van de zorg onder bestuurders en leidinggevenden binnen en
buiten de zorg?
- Wat bepaalt het succes van bestuurders en leidinggevenden?
- Hoe kunt u winnen aan aantrekkelijkheid als werkgever?
- Hoe belangrijk is werkervaring in de profit voor het succes?
Onderzoeksresultaten
Het onderzoek heeft een aantal opmerkelijke conclusies opgeleverd. Onder andere dat profit ervaring het minst bepalend is voor succes. Maar ook dat 90% van de zorgbestuurders/ leidinggevenden (zeer) waarschijnlijk wederom voor de zorg zouden kiezen, als ze nu opnieuw moeten kiezen. En bijna 60% van de bestuurders/leidinggevenden van buiten de zorg. En dat de zorg meer te bieden heeft dan dat zij nu uitdraagt. Belangrijke winpunten dus.
De deelnemers aan het onderzoek zeggen dat visie, besluitvaardigheid en organisatie sensitiviteit het meest relevant zijn voor het succes van een bestuurder of manager in de zorg. Werkervaring in de profitsector is met een 10e plaats de minst bepalende factor.
Alle resultaten zijn opgetekend in een fraai, handzaam boekje. En dit delen we graag met u. Om u beter in staat te stellen succesvolle bestuurders en leidinggevenden te werven, te selecteren en te ontwikkelen. Vraag nu per e-mail het boekje “Succesvol besturen en leidinggeven in de zorg” aan.
